Girne Viessmann Servisi

izvulviessmann-1280x512.jpg

Girne Viessmann Kombi Servisi

Kombi arızaları her kış tekrar eden şeylerdir çünkü gerek kullanıcı hataları olsun gerek kombiden dolayı oluşan sebepler olsun. Hadi bunlardan bazılarını sıralayalım: Kışın en gerekli ihtiyaçlarımızdan birisi de ısınmaktır bunlardan en sağlıklı yöntem olarak görülen ise kombilerdir.Bunların ise sorun çıkarması her insanı üzen durumlardır. Kombi arızaları; bakımın zamanında yaptırılmaması, dış faktörler veya yoğun kullanıma bağlı olarak parça aşınmaları gibi nedenlerle olabileceği gibi, kurulum ve kullanıcı hatalarından da kaynaklanabiliyor. Sık karşılaşılan Viessman Kombi Arızası ve bunları sebepleri başlıca şu şekilde;Kurulum Hataları; tesistaımızın bir parçası olarak çalışan kombileri direkt etkiler.Bu tür hatalar genellikle tesisat kaçakları,yanlış pastik boru kaynağı hatalı uygulama neticesinde boru çapının daralması gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkar.

Viessmann Kombi Arıza Çözümü

Tesisat Su Basıncı; Kombiye tesisatımızdan gelen suyun basıncı ortalama 1.5 bar olmalıdır. Bir su bardağı suyun bile tesisatınızdan dışarıya sızması, kombinizin yetersiz su basıncı arızası vermesine neden olabiliyor. Bu açıdan sistem su basıncı, kombinizin tesisat kaynaklı en önemli arıza nedenleri arasında sayılıyor. Tesisata suyun ilk verildiği haftalarda, sistemde kalan hava sirkülasyon esnasında kombiniz üzerinden otomatik olarak tahliye edileceğinden, ilk kullanımlarda sistem basıncının bir veya birkaç kez düşmesi normaldir.

Ortaya çıkan basınç kaybını engellemek için tesisata sık olarak su verilmesi radyatörlerde korozyona da neden olabiliyor. Bu nedenle tesisata su ilavesinin mümkün olduğunca az ve kontrollü yapılması gerekiyor.Yoksa radyatör ve kombi bağlantısında takip edilemeyen sıvı altı yerlerde malzeme kalitesizliğinden dolayı da meydana gelen korozyon kombinin ömrünü kısaltıyor.Peki kombi nasıl doğru kullanılır diye sorular meydana her zaman geliyor olabilir. İzmir Kombi Servisi şirketleri Kombinin yaz/kış modu vardır bu kombinin yaz/kış modunun doğru kullanılmıyor Olması yine kullanıcı hatasına girer.Kombi yaz modunda iken tesisatımızı hiçbir zaman ısıtmaz.

İzmir Girne Viessmann Servisi

Donma; kış aylarında en önemli sorunlardan bir tanesi don korumasının aktif kalmasının sağlanabilmesidir.Açık ortamlara monte edilen kombilerin iç ortamda montajı yapılan cihazlara göre donma riski çok yüksektir. Sistem don korumasının aktif olabilmesi için elektrik sigortasının ve gaz vanasının da açık olması gerekir.Sistem, don korumasına ihtiyaç duyduğunda cihaz sistem sıcaklığını minimum dereceye getirene kadar yanma meydana getirecektir. Yeterli gaz veya elektrik olmaması durumunda yanma oluşmayacak ve cihaz donma riski taşıyacaktır. Bu tür risklerden kurtulmak ve kafanızı rahatlatmak için yetkin ve yetkili servislerle çalışmak siz beyaz eşya ve kombi sahibi kişilerin her zaman yararına olur.

İZMİRSERVİSİBUL.COM

Biz kimiz?

izmirservisibul.com, Teknik servis ihtiyaçlarınıza cevap vermeyi amaçlar.
+902324750165

www.izmirservisibul.com

info@izmirservisibul.com

NERELERDEYİZ

Hizmet Bölgelerimizİzmir’in her bölgesine çok kısa sürede servis hizmeti sunuyoruz.


İzmir Beyaz Eşya Servisiİzmir Kombi Servisiİzmir Klima Servisi


İLETİŞİM

İletişimde Kalalım

Bizi günün her saati ve hiç çekinmeden, her türlü soru, sorun ya da servis talebi için arayabilirsiniz. Size yardımcı olmak için bekliyor olacağız.

Ara Servisi Bul